رنگ صنعتی مات
خانه / رنگ / قیمت رنگ پلی یورتان برای چوب

قیمت رنگ پلی یورتان برای چوب

قیمت رنگ پلی یورتان برای چوب در صنایع مختلف چوب سازی متفاوت است برای سطوح مختلف از انواع مختلف رنگ پلی یورتان استفاده می شود و لایه های مختلف آن با قیمت های مختلف تولید و توزیع می شود.

برای صنایع چوب سازی به طور معمول از دو نوع رنگ کلی پلی اورتان استفاده می شود که گروه اول سیلر های پلی اورتان نام دارند که در روی سطوح زیرین استفاده می شوند و گروه دوم کیلر های پلی اورتان هستند که به عنوان لایه نهایی استفاده می شوند.

به طور کلی سطح چوب پس از آماده شدن و سمباده خوردن برای بتونه کاری رفته و معمولا از بتونه پلی اورتان برای صاف کردن سطح چوب استفاده می شود.

پس از بتونه کاری سطح دوباره سمباده زده شده و صاف می شود سپس از سیلر برای رنگ آمیزی سطح استفاده می شود و بعد از سیلر برای مقاوم و براق کردن سطوح از کیلر های پلی اورتان استفاده می شود.

قیمت رنگ پلی یورتان برای چوب

آیا رنگ پلی اورتان با پلی یورتان متفاوت است؟

اصولا پلی اورتان یک نوع پلی یورتان است که در صنایع رنگ و رزین کاربرد دارد پلی یورتان ها انواع مختلف دارند که ساختار کلی آنها از ترکیب پلی ال ها و ایزوسیانات ها به عنوان مواد اصلی ساخته می شوند که در صنایع مختلف کاربرد بسیار وسیعی دارند.

رزین پلی اورتان نوعی پلی یورتان است که در صنایع رنگ سازی و پوشش های محافظتی کاربرد دارد و از ترکیبات مختلف آن می توان به عنوان پوشش محافظت انواع سطوح استفاده کرد.

پوشش های پلی اورتان هم دو جزئی هستند و هم تک جزئی که معمولا به عنوان محافظ استفاده می شوند و پوشش کف پلی اورتان تک جزئی است.

قابلیت بسیار بالای پوشش های پلی اورتان در برابر ضربه و سایش همچنین مقاومت بسیار بالای آن در برابر رطوبت آن را به عنوان یک پوشش محافظتی عالی در صنایع رنگ چوب مطرح کرده است.

آیا رنگ پلی اورتان با پلی یورتان متفاوت است؟

رنگ پلی اورتان چوب چیست؟

رنگ پلی اورتان در صنایع چوب و مبلمان کاربرد زیادی دارد زیرا باعث براقیت و زیبایی سطوح شده و همچنین مقاومت بالای سایشی و ضدخش دارد که از محمترین دلایل آسیب سطوح چوبی در طول زمان استفاده از آن است.

علاوه بر سایش و ضربه رطوبت هم به سطوح چوبی آسیب بسیار زیادی می رساند که پوشش های پلی اورتان در برابر رطوبت هم از سطوح چوبی به خوبی محافظت می کنند.

همانطور که قیبلا گفته شد پوشش پلی اورتان چوب به دو نوع سیلر پوشش اولیه و کیلر به عنوان پوشش نهایی تقسیم می شوند که هر دو به صورت دو جزئی در بازار وجود دارند و برای پاشش باید با سخت کننده مخلوط شوند.

کیلر ها انواع مختلفی دارند که برای لایه نهایی استفاده شده و بسته به نوع مصرف چوب متفاوت هستندو انواق مات، براق و براق ضد خش هستند.

رنگ پلی اورتان چوب چیست؟

فروش انواع رنگ های پلی اورتان صنایع چوب

صنایع چوب سازی امروزه از پوشش های محافظتی پلی اورتان بسیار استفاده می کنند و شرکت های مختلف تولید رنگ اپوکسی در ایران و سایر نقاط جهان هم مبادرت به تولید انواع رنگ های پلی اورتان مخصوص صنایع چوب سازی و مبلمان می کنند.

تولید این محصولات در ایران با کیفیت بالا انجام می شود که هم از لحاظ کیفیت با انواع خارجی آن قابل رقابت است و هم از لحاظ قیمت بسیار ارزان تر و به صرفه تر از انواع خارجی آن است.

همچنین این انواع رنگ قابلیت صادرات به سایر کشور های جهان را دارند که از این ظرفیت صادراتی خیلی استفاده نمی شود و اکثر کشور ها محصولات صنایع رنگ و رزین ایران را نمی شناسند و شرکت های تولیدی در این زمینه خوب عمل نکردند و صادرات ایران در این صنایع بسیار پایین است.

با توجه بیشتر به بازار های بزرگ جهانی و افزایش روز افزون استفاده از صنایع رنگ و پوشش های محافظتی می توان محصولات داخلی را در بازار های جهانی هم به فروش رساند.

قیمت تمام شده محصولات رنگ چوب پلی اورتان در ایران پایین تر از سایر نقاط جهان است از این رو می توان این محصول را با قیمت پایین تر در بازار های جهانی صادر کرد.

فروش انواع رنگ های پلی اورتان صنایع چوب

چگونگی اجرای کیلر مات پلی یورتان پارس اشن

شرکت تولیدی پارس اشن یک شرکت تولیدی فعال در زمینه تولید سیلر ها و کیلر های پلی اورتان است که در شهرستان گرمسار قرار دارد.

محصولات تولیدی این کارخانه از کیفیت بالایی برخوردار است و انواع سیلر ها و کیلر های دو جزئی پلی اورتان را تولید می کند که در صنایع مختلف چوب کاربرد زیادی دارند.

برای اجرای کیلر های پلی اورتان آن را با نسبت مشخص با تینر پلی اورتان مخصوص که توسط همین شرکت تولید می شود مخلوط می کنند و سپس آن را بر روی سطح سیلر خورده چوب اعمال می کنند.

بعد از خوردن کیلر نهایی روی سطح، مقاومت آن در برابر ضربه و سایش بسیار بالا می رود و از سطح محافظت خوبی به عمل می آورد که بسیار از لحاظ اقتصادی به صرفه است.

چگونگی اجرای کیلر مات پلی یورتان پارس اشن

نمایندگی رنگ چوب پلی اورتان گنج ترکیه در تهران

در کشور ما تولید رنگ ترافیکی و رزین بسیار بالا بوده و می تواند کلیه نیاز های شرکت های مصرف کننده را تامین نمایید با این وجود هنوز محصولات رنگ و رزین از کشور های دیگر هم به ایران صادر می شود و مشتریان خاص خود را در این بازار دارند.

از جمله کشور هایی که در صنایع رنگ فعالیت خوبی دارند کشور ترکیه است که تقریبا بازار منطقه خاورمیانه را به خود اختصاص داده و حتی محصولات تولیدی خود را به کشور ایران هم صادر می کند.

یکی از شرکت های تولیدی در زمینه رنگ در ترکیه که محصولات خود را به ایران هم صادر می کند شرکت گنج است که انواع مختلف محصولات آن از جمله رنگ های چوب پلی اورتان را هم در ایران پخش می کند.

پخش رنگ چوب و چسب چوب را شرکت گنج توسط نمایندگی های فروش این شرکت در تهران و سایر نقاط ایران انجام می شود.

نمایندگی رنگ چوب پلی اورتان گنج ترکیه در تهران

تفاوت رنگ پلی اورتان ام دی اف با پلی اورتان فلز

امروزه استفاده از ام دی اف در صنایع چوبی بسیار افزایش یافته است و در ساخت انواع وسایل چوبی و حتی کابینت های آشپزخانه از ورق های ام دی اف استفاده می شود.

زیبایی و تنوع در طرح ها و رنگ های ام دی اف و همچنین مقاومت بالای پوشش آن در برابر ضربه و سایش و عدم تغییر رنگ پوشش در گذر زمان باعث این افزایش توجه به صنایع چوبی ام دی اف شده است.

در ساخت ام دی اف روکش نهایی آن از مواد مختلف ساخته می شود که یک نمونه از آن روکش های پلی اورتان هستند که زیبایی خاصی به ام دی اف می دهد و این لایه در برابر رطوبت هم تا حدود زیادی از ام دی اف محافظت می کند.

رنگ های پلی اورتان فلزی هم هستند که در صنایع رنگ آمیزی فلزی کاربرد دارند که این رنگ ها به صورت مایع و پودری وجود دارند رنگ مایع پلی اورتان به صورت دو جزئی بوده و به روی سطوح اعمال می شود.

رنگ های پودری پلی اورتان هم هستند که به روی سطوح پاشیده شده و سپس برای ثابت شدن رنگ آن را حرارت داده تا بر روی سطح ثابت شده و پوشش مستحکمی بر روی فلزات ایجاد می کند.

تفاوت رنگ پلی اورتان ام دی اف با پلی اورتان فلز

خرید عمده رنگ پلی اورتان براق الوان

شرکت تولیدی رنگ الوان یکی از معروف ترین برند های تولید رنگ در ایران است که کار خود را از سال ۱۳۶۰ در ایران آغاز کرده و همچنان به عنوان یکی از شناخته شده ترین برند های ایران محصولات با کیفت خود را به بازار های فروش داخلی و خارجی عرضه می کند.

این شرکت در زمینه تولید رنگ های پلی اورتان هم فعالیت دارد و محصولات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

رنگ های پلی اورتان براق و سوپر براق شرکت رنگ سازی الوان دارای کیفیت خوب و همچنین استقامت بالای کششی و سایشی هستند و در برابر انواع ضربه ها از خود مقاومت بالایی نشان می دهند.

رنگ های سوپر براق پلی اورتان با کیفیت بالا در صنایع مبل سازی کاربرد دارند و با ایجاد یک لایه محافظ و بسبار براق هم از سطوح چوبی مبلمان در برابر رطوبت و ضربه محافظت می کنند و هم زیبایی و براقیت خاصی به این سطوح چوبی می دهد که این زیبایی باعث توجه ویژه مشتریان و جذب آن ها می شوند.

رنگ های پلی اورتان الوان در تمام نقاط ایران به صورت کلی و جزئی به فروش می رسد  که مصرف عمده آن در صنایع چوبی و فلزی است همچنین این رنگ های پلی اورتان شرکت الوان مقاومت بالایی در برابر اشعه های خورشیدی از خود نشان می دهند.

خرید عمده رنگ پلی اورتان براق الوان

تفاوت رنگ پلی اورتان با پلی استر بر روی چوب

رنگ های پلی اورتان و پلی استر هردو در صنایع چوب و درب های چوبی کاربرد دارد که هر کدام از این مدل رنگ ها خووص خاص خود را دارند و در مواردی هم با یکدیگر متفاوت هستند.

رنگ های پلی استر یک نوع لاک بی رنگ و براق هستند که در دو نوع ترموست و ترموپلاستیک در بازار وجود دارند.

ویژگی های رنگ های پلی اورتان:

 • خشک شدن سریع
 • مقاومت در برابر گچی شدن رنگ
 • مقاومت در برابر اسید، باز، روغن های صنعتی و شیمیایی
 • مقاوم در برابر سایش و ضربه
 • مقاوم در برابر نور خورشید، آب و مواد شیمیایی

ویژگی های رنگ پلی استر:

 • استحکام کششی و خمشی بالا
 • پایداری در برابر عوامل فیزیکی، شیمیایی و محیطی
 • ویسکوزینه مناسب
 • مقاومت حرارتی مشخص
 • ظرفیت بالا در برابر تشعشع
 • ظرفیت بالا در برابر عبور گاز ها
 • خلوص و عدد اسیدی مشخص

4 تفاوت رنگ پلی اورتان با پلی استر بر روی چوب

تفاوت رنگ اپوکسی با پلی اورتان در چیست؟

رنگ های اپوکسی و پلی اورتان هر دو به عنوان پوشش های محافظتی در صنایع مختلف استفاده می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

رنگ های اپوکسی چسبندگی خوبی بر روی انواع سطوح ایجاد می کنند و پوششی کامل برای محافظت از اجسام و سطوح مختلف اند؛ این نوع پوشش ها اسطحکام سطوح را در برابر ضربه و رطوبت و همچنین سایش تا حد قابل توجهی بالا می برند.

همچنین رنگ های اپوکسی با سخت کننده پلی آمین به عنوان کفپوش برای سطوح کف با قطر های مختلف و همچنین ساخت اجسام و مجسمه های تزئینی استفاده می شود.

شاید بزرگترین عیب رنگ های اپوکسی و کف پوش آن عدم مقاومت آن در برابر اشعه UV خورشید است که با تابش نور آفتاب به آن تغییر رنگ می دهند و شکل ظاهری آن در برابر تابش خورشید تغییر می کند.

عدم مقاومت رنگ های اپوکسی در برابر اشعه ی uv را می توان به عنوان بزرگترین عیب این نوع پوشش ها بیان نمود.

قیمت انواع رنگ اپوکسی ارزان صنعتی یکی از عوامل مهم استفاده از این رنگ در صنایع مختلف داخلی است که با نور خورشید ارتباط ندارند.

اما رنگ های پلی اورتان و همچنین کف پوش تک جزئی پلی اورتان هم چسبندگی خوبی بر روی سطوح ایجاد می کنند و هم بر خلاف رنگ های اپوکسی در برابر تابش خورشید مقاومت بالایی دارند و برای رنگ آمیزی سطوح خارجی ساختمان ها نیز گزینه ای مناسب می باشند.

اما در مورد کاربرد این نوع رنگ ها به عنوان پوشش نکته ای که مانع از گسترش استفاده از آن ها شده است، همین بحث چسبندگی آن ها می باشد.

در واقع پوشش های پلی اورتان در مقایسه با پوشش های اپوکسی از میزان چسبندگی پایین تری برخوردارند و همین ویژگی موجب شده تا در بسیاری از مواقع رنگ های اپوکسی جایگزین آن ها شوند.

بعد قبل
اسلاید ۱ |
اسلاید ۲ |
بعد قبل
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محسن کریمی پناه
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09128521568
واتس اپ: کلیک
کانال تلگرام: @matpaint
پاسخگویی تلگرام: @Matpaint_sell
اینستاگرام: @matpaints
پست الکترونیکی: Matglues@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروشندگان رنگ اپوکسی چوب شفاف

فروش رنگ اپوکسی چوب شفاف به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است و کاربردهای گسترده آن باعث به وجود آمدن انواع مختلف رنگ های اپوکسی شده است.مصرف کنندگان می توانن